Všeobecné informácie

Odkvapový systém Galeco PVC je vyrobený z neplastifikovaného polyvinylchloridu. Vysoká kvalita použitých materiálov, odolnosť proti mechanickému poškodeniu, rozťažnosť, ohýbanie a 100% odolnosť proti korózii poskytujú dlhodobú funkčnosť systému.

V roku 2008 bola kvalita PVC systému Galeco obohatená o novú kvalitu výrobného procesu - koextrúziu. Estetická realizácia, odolnosť voči zafarbeniu, veľký výber farieb a veľkostí umožňujú, že systém sa hodí perfektne pre akýkoľvek druh stavby. Charakteristickým rysom každého systému Galeco je zahnutý vnútorný okraj žľabu. Toto riešenie zabezpečuje, že aj počas intenzívnych zrážok sa voda zo žľabu nevyleje. Všetky prvky systému PVC Galeco boli veľmi starostlivo vyvinuté a pri správnej montáži vydrží systém celé roky. Konektory (spojnica dvoch odkvapov) a odtoky majú špeciálne bočné úchyty. Vďaka takémuto vyprofilovaniu sú tieto prvky montované do čelnej dosky, čím sa stabilizuje celý systém a minimalizuje riziko netesností, pretože jediným pohyblivým elementom systému zostane žľab. Na uľahčenie montáže systému sú na konektoroch a rohoch vyznačené montážne línie, ktoré označujú miesto dosunutia žľabu v závislosti na teplote počas montáže. Žľaby Galeco PVC sa montujú na špeciálne zosilnené háky s možnosťou zvislej montáže. Boli vytvorené ako výsledok prieskumu medzi užívateľmi a dodávateľmi.

PVC Galeco systém môže byť namontovaný po predchádzajúcom položení strešnej krytiny. Toto riešenie pomáha zabrániť poškodeniu systému padajúcou strešnou krytinou alebo náradím. Pri správnej údržbe vydrží systém mnoho rokov. GALECO dáva na systém 15 ročnú záruku výrobcu.

 

 

Materiál

Na výrobu odkvapov a rúr sa používa neplastifikovaný polyvinyl chlorid (tvrdý), ktorý je výsledkom polymerizácie vinylchloridu. Tento materiál sa vyznačuje vysokou mechanickou pevnosťou, je nehorľavý, odolný voči korózii, chemicky odolný voči väčšine agresívnych látok rozpustných v dažďovej vode, biologicky rezistentné na pôsobenie baktérií. Vďaka vhodným doplnkom má materiál takisto odolnosť voči ultrafialovému žiareniu.

 

Technológia

Dlhé predmety sú vyrábané technológiou koextrúzie a tvarovky technológiou vstrekovania. V dlhých prvkoch je vonkajšia časť, ktorá je jadrom spojená s vonkajšou vrstvou, ktorá umožňuje maximalizovať rôzne parametre: vnútorná vrstva maximalizuje mechanickú odolnosť, vonkajšia vrstva UV odolnosť, farbu a lesk.

Charakteristika systému

 1. Tradičný európsky polkruhový tvar žľabu.
 2. Ohyby na prednej a zadnej časti vystužujú žľab.
 3. Vnútorné zahnutie - do stredu zabraňuje vylievaniu sa vody pri intenzívnych zrážkach a dodatočne zväčšuje úžitkový profil žľabu.
 4. Stabilná a silná konštrukcia odolná voči tepelnej rozťažnosť vďaka trvalej montáži konektorov pod vplyvom teploty rozširuje a skracuje len jeden žľab a nie celý systém.
 5. Vďaka špeciálne navrhnutým vnútorným profilom zaručuje vysokú úroveň utesnenia pripojenia žľabu.
 6. Montážne línie konektorov umožňujú presne nainštalovať žľaby pri premenlivých teplotných podmienkach.
 7. Vysoko kvalitné tesnenie v tvare uľahčujúcom pritlačenie tvarovky k profilu zvyšuje tesnenie systému.
 8. Široká škála hákov uľahčuje výber v závislosti na preferencii zákazníka.
 9. Objímky určené na zvody rôznych dĺžok uľahčujú montáž na zateplených domoch.
 10. K dispozícii sú oblúky s neštandardnými uhlami čo umožňuje použitie aj pri zložitej strešnej architektúre.

Úžitkové hodnoty

 1. Estetická realizácia.
 2. Veľký výber farieb pre akýkoľvek druh strechy.
 3. Vysoko kvalitné plasty, ktoré zabezpečujú dlhú funkčnosť.
 4. 15-ročná záruka.
 5. Vysoká mechanická pevnosť.
 6. Trvanlivosť farieb.
 7. Tvarovky s rozmermi 90/110/130/150 systému Galeco PVC sú na pohľad identické, čo Vám dáva možnosť  na jeden strešný systém použiť systémy s rôznymi veľkosťami, bez obáv o rozdielny vzhľad.

.

 

Farby:

Ral  

Farby

Galeco PVC
      90/50 110/80 130/80 130/100 150/100 180/125
~ RAL 8007 C

Medený

         
~ RAL 8019 V

Tmavohnedý

 
~ RAL 9010 W

Biely

     
~ RAL 9005 B

Čierny

  Black Black Black    
~ RAL 7038 G

Svetlo popolavý

        Light-grey  
~ RAL 7045 G

Svetlo popolavý

          Light-grey
~ RAL 3004 P

Tmavočervený

      Dark red    
~ RAL 7021 A

Grafitový

  Graphite Graphite Graphite    
~ RAL 8017 K

Čokoládovo hnedý

  Chocolate bronze Chocolate bronze Chocolate bronze